Miejsca

Po dziesięciu latach warsztaty OSSA wracają do Łodzi, miasta o niezwykłej historii. Władze miasta skupiają się na rewitalizacji i modernizacji, dając możliwość realizacji projektów o ogromnej skali i znaczeniu dla regionu. Stowarzyszenie Studentów Architektury decyduje się na wybór tego miejsca, by skupić uwagę środowiska architektonicznego na istotnych zmianach jakie zachodzą w przestrzeni miasta.

 

Pojawia się także pytanie, o nową tożsamość miasta. Poszukując odpowiedzi na te pytania należy wrócić do genezy miasta i jego historii. Tożsamość Łodzi od zawsze stanowiła temat dyskusji.

 

W ciągu zaledwie 250 lat istnienia, Łódź była nazywana miastem wielokulturowym, filmowym, artystycznym, secesyjnym czy wreszcie przemysłowym, pofabrycznym, czy stolicą awangardy. Mnogość obliczy Łodzi przekłada się na ilość wizji na miasto, które były w nim realizowane. Czy patrząc na Łódź dzisiaj, jesteśmy w stanie je dostrzec zmiany w niej wprowadzone? Czy istnieje jednolity obraz miasta? Na te wszystkie ważne pytania, postarają się odpowiedzieć uczestnicy warsztatów OSSA.

 

Dzięki lokalizacji warsztatów w pofabrycznych przestrzeniach, uczestnicy mogą doświadczyć sposobu, w jaki funkcjonuje zrewitalizowany kompleks fabryk.